Dnes to byla etapa, kterou jsme od Milana čekali 👍. Od prvních WP se pohyboval mezi nejlepší dvacítkou, chytil dobré tempo a držel se ho až do konce 465 kilometrů dlouhé erzety a je z toho dnešní 15. místo

V celkovém pořadí posun na 21. pozici! Druhá výhoda dnešního výsledku je, že se zítra bude moct od startu chytit těch nejrychlejších závodníků, tak z toho ještě něco vytěží a třeba se k té celkové TOP20 o něco přiblížíme ✊

Milan Engel – 15. místo / Celkově 21. místo
Martin Michek – 20. místo / Celkově 13. místo
Po maratonské etapě přišla na řadu smyčka v okolí Neomu se 465 měřenými kilometry.
David jí dojel na 36. místě a v celkovém pořadí si polepšil na 32. příčku. V pořadí Original by Motul dojel David etapu na 4. místě a posunul se i na 4. místo celkového pořadí.

David Pabiška:

Pořadatel nás chce asi ještě vyselektovat a dneska se mu to povedlo. 450 kilometrů převážně po kamenech několik kluků vyřadilo. Ale já se naštěstí držím, i když to dneska bylo hodně i o navigaci. Ze začátku jsme ve skupince zabloudili, což mě mrzí, protože jsem nedal na svůj instinkt a nechal jsem se strhnout davem. Takže jsem hodně ztratil a pak se musel prokousávat dopředu. Bylo to dlouhé, ale jsem fyzicky v pořádku, motorku jsem dovezl celou, takže zítra jedeme dál.

Ruda dnes zajel 51. čas což znamenalo 11. příčku v Original by Motul. V celkovém pořadí poskočil na 44. místo a je stále na 9. pozici v Original by Motul. Tyto výsledky ale může změnit penalizace, která Rudu čeká.

Rudolf Lhotský:
Bohužel je to tak. Nepodařilo se mi chytit jeden waypoint, takže očekávám penalizaci a sestup pořadím, ale zatím nevím kolik. Waypoint byl někde na skále, sjel jsem z ní a už se nešlo vrátit zpět, tak jsem ho tam nechal. Dakar je mistrovství světa v navigaci a chyby se dělají. A dneska to bylo navigačně hodně těžké.
Zuby naštěstí nebolí, antibiotika zabrala, ale také to není ideální. Člověk je furt pod prášky a tělu to dává hodně zabrat. Ale jedeme dál, už zbývají jen 3 etapy a to se musíme kousnout, sebrat poslední zbytky sil a do toho cíle to klidně dotlačit.
📸MM Photography

Dnes opět top 30😉! Speciálka měřila 460 km, startovali jsme u moře, ale pak už to byly jen šutry, řečiště a občas rychlé prašné cesty. Po skupinovém zabloudění na začátku, jsem pak jel skoro celou etapu sám a musel hodně navigovat. Což bylo fajn a hodně jsem se dnes naučil (aspoň myslím😅). Nicméně bojuju s celkem velkou bolestí rukou (ráno jsem opět nemohl hýbat prstama a připadal si jak střihorukej Edward😅🤷🏻‍♂️🧛‍♂️), snažím se rehabilitovat co to jde, ale popravdě už teď se bojím rána, je v plánu nějaký nový zábal na ruce přes noc, tak uvidíme… Jinak sem hlavně rád, že jsem já i moje GAIA v jednom kuse v cíli a zítra jdem zas na to…👊

Jan Brabec

Dneska to byla pecka prvních 10 km u more pak už jen kameny a skala. Na 50 km jsem sel nad držku rozerval bundu a ztratil druhou část roadbooku takže 270 km jsem jel jen podle stop🤦‍♂️ dalo mi to i tak na 19 místo😂