Endurová sezona odstartovala prvním podnikem seriálu CLASSIC Adrenalin – Oil Mezinárodního Mistrovství ČR a Přeboru ČR endurosprintu a to v pěkném mx areálu v Jiníně.

Pořadatel zde odvedl neskutečně velký kus práce a areál pod jeho vedením jenom vzkvétá.
Pro jezdce připravil dva měřené testy. Cross test, který vedl částí po krosové trati a částí byl zaveden do lesních pasáží, kde na jezdce čekaly technicky náročnější pasáže v podobě prudších výjezdů a sjezdů. Délka tohoto testu byla okolo tří minut.

Enduro test obsahoval hodně umělých překážek v podobě klád, kamenů, pneumatik, pražců, vyhloubených jam a kamenité koryto. Tento test zajížděli okolo čtyř minut.


V sobotu v devět hodin byl odstartován první podnik tohoto seriálu a jako první se na start postavili jezdci Mistrovství ČR, 80 ccm, Ženy a Přebor ČR Veterán 1. V prvním a druhém kole jezdce potrápil kamenitý výjezd na cross testu a tak tato pasáž byla do dalších kol vypuštěna.
V poledne zde odjeli svůj závod ty nejmenší. V jednu hodinu se postavili na start jezdci Přeboru ČR a v pět hodin byl odstartován závod hobby jezdců. V sobotu se do Jinína sjelo okolo dvě stě jezdců. Počasí bylo naprosto ideální oproti neděli. Ráno už jezdce nevítalo sluníčko, ale drobné chumelení

V neděli se start posunul na osmou hodinu a jako první odstartovali jezdci Přeboru ČR.
Jezdci MČR startovali ve dvanáct hodin.
Ve čtyři hodiny již bylo po všem a byly předány poháry těm nejlepším.

Absolutně nejlepším jezdcem prvního podniku se stal Kryštof Kouble. Vyhrál oba dny, jak ve své třídě, tak absolutně.
Body za druhé místo v absolutním pořadí si z Jinína veze Patrik Markvart.
Třetí místo patří Adolfu Živnému, který v sobotu skončil na pátém místě absolutně a v neděli na třetím místě. V součtu časů se o jedenáct vteřin dostal před čtvrtého Jiřího Hádka. Páté místo si připisuje nováček v tomto podniku a to patnáctiletý Matěj Škuta, který hodně překvapil a zamíchal pořadím ve třídě.
Další podnik Endurosprintu je pojede za čtrnáct dní v Dolním Hradišti pod vedením KP endura, kde to hodně jezdců už dobře zná a ví, že to tam nebude procházka růžovým sadem.