Start sobotní evropské soutěže je v 9:00 hodin místního času v centru města na místním náměstí.

V každé minutě odstartují tři jezdci, kteří musí absolvovat trať sestavenou ze tří okruhů v celkové délce 180 kilometrů. V každém kole jsou dvě měřené rychlostní zkoušky. Obě jsou značené jako endurové, i když druhá z nich začíná na motokrosové trati, která postupně přechází do lesních technicky náročných strmých výjezdů a sjezdů. První měřený endurový test je pár kilometrů od startu a jeho délka je necelých 4 km. Tento test budou jezdci zajíždět mezi pěti až šesti minutami. Je méně technicky náročný. Je postaven v lese mezi stromy a charakter podkladu je převážně písčitý. Na zdejší trati se jezdí mistrovství pobaltských zemí, a tak trať je již značně rozbitá s mnoha vyčnívajícími kořeny. Po projetí tohoto testu jezdci pokračují po trati do první časové kontroly.

 

 

Trať soutěže vede lesem po písčitých dunách, šotolinových cestách a zrádnými rašelinovými úseky. V první časové kontrole by měli mít jezdci najeto necelých deset minut. Tato časová kontrola je pracovní a je zde možné provést kontrolu a údržbu na motocyklu.

 

 

Po projetí časovou kontrolou jezdci dále pokračují ke druhé měřené rychlostní zkoušce, která je v místním areálu. Jízdní doba této zkoušky bude okolo osmi minut. Po absolvování této zkoušky se místním terénem dostanou do prostoru startu a cíle, kde se nachází druhá časová kontrola. Zde budou mít také dostatek času na servis a údržbu strojů a občerstvení. První z našich jezdců se na start postaví v čase 9:01 hodin Robert Friedrich ve třídě U21. První jezdci se do cíle dostaví po druhé hodině.