Kryštof Kouble

Jezdec ACCR Czech Talent Teamu a člen Dukly Praha
Datum narození: 22. 3. 1998
Bydliště: Jesenný
Motocykl: Sherco 300SEF

V roce 2017 startoval poprvé v domácím šampionátu v enduru a endurosprintu. Poctivým přístupem k tréninku a mimořádnými dosaženými výsledky byl zařazen do české endurové reprezentace a ještě tentýž rok se zúčastnil mistrovství Evropy v Portugalsku, kde dokázal vybojovat 3. místo ve třídě E1. Evropský šampionát zakončil titulem vícemistra Evropy
ve třídě E1 junior a třetím místem v mistrovství Evropy družstev.

Díky skvělým umístěním na evropských soutěžích se Kryštof v sezoně 2018 stal členem prestižního oddílu Dukly Praha, který je historicky spjatý s mnoha sportovními úspěchy, jak na mistrovství Evropy, tak na Mezinárodních motocyklových šestidenních soutěžích.
V tomto roce se poprvé postavil na start světové soutěže Enduro GP. Velký sen se mu splnil v italském městě Edolo, kde obsadil bronzovou pozici ve třídě Junior 2. Po dlouholetém čekání vystoupal český endurový jezdec mezi světovou elitu. V mistrovství Evropy získal
3. místo v nejsilnější třídě E2/3 junior a 2. místo v poháru družstev.

Na začátku sezony 2019 se stal členem ACCR Czech Talent Teamu a bylo mu umožněno startovat v seriálu mistrovství světa endura a mistrovství Evropy endura. Na světových soutěžích bylo cílem navázat na úspěch předešlé sezony 2018. Postavit se opět na stupně vítězů a posunout české enduro o stupínek výš v mezinárodním měřítku. To se podařilo. Díky jeho výsledkům na světových soutěžích dostal nabídku od továrního týmu Sherco factory na celý seriál EnduroGP 2020.
V evropském seriálu do poslední soutěže vedl jak svoji třídu, tak absolutní pořadí. Konec celé skvěle rozjeté sezony ukončilo zranění při tréninku. Vzhledem k velkému bodovému náskoku ještě uhájil třetí pozici v absolutním pořadí seriálu mistrovství Evropy endura.

Nová endurová sezona se pomalu, ale jistě blíží. Jak se na ni připravuje a jaké plány má náš nejlepší jezdec endura Kryštof Kouble?

Na sezonu se připravuji podobně jako v loňskem roce. Rozdíl je jenom v tom, že trénuji intenzivněji a poslouchám více své tělo, aby natrénované hodiny měly smysl. Zapojil jsem do toho více jízdu na motorce, která je nenahraditelná.

Kryštofe, loňská sezona nedopadla podle tvých představ. Došlo ke zranění, které předčasně ukončilo skvěle rozjetou sezonu. Jak jsi na tom teď?

Bohužel takové věci se v tomto sportu stávají. Důležité je si z toho vzít ponaučeni a poskládat si v hlavě kvůli čemu se to vlastně stalo. Aktuálně půl roku po zranění se cítím skvěle. Dělám proto maximum, abych se vrátil tam, kde jsem byl a navázal na loňské výsledky.

Jak probíhala rekonvalescence a jak se připravuješ na novou sezonu?

Moje rekonvalescence probíhala každodenním cvičením a krůček po krůčku jsem se dostával blíže k tomu, abych mohl zase normálně fungovat. Tímto chci moc poděkovat své přítelkyni a fyzioterapeutce Evě, že mi ukázala směr, kterým mám jít.

V nové sezoně se postavíš na start mistrovství světa EnduroGP a pojedeš za tovární tým Sherco Faktory, který chce vychovávat mladé talentované jezdce.
Co to pro tebe znamená?

Znamená to pro mě obrovskou příležitost se posunout dál a ukázat své rodině a všem lidem, co do mě vložili čas a peníze, že to mělo a má smysl.

V sezoně 2018 jsi se postavil poprvé na start mistrovství světa a zařadil jsi se mezi světovou špičku a to třetím místě v italském Edolu. V roce 2019 jsi o sobě dal hodně znát. V řeckém Serresu jsi předvedl parádní jízdu a bylo z toho druhé místo ve třídě Junior 2 a v Itálii na prologu jsi zajel super čas na Super testu, kde jsi se postavil mezi top světové jezdce. Co letos? Jaké jsou plány a ambice?

Letos mě čeká spousta nových věcí. Strašně se na ně těším s továrním týmem Sherco factory. Mám radost,
že jsem se dostal do továrního týmu, protože když se poohlédnu za sebe, tak si říkám , že to sakra bolelo. Avšak koukám se pořád dopředu a vím , že je přede mnou ještě dlouhá cesta a kus práce. Chtěl bych ukázat co ve mně ještě je a celou sezónu dojet hlavně bez zranění. To je můj hlavní cíl a pokud bude dobrý výsledek, tak to bude skvělý bonus.

Absolvuješ celý seriál mistrovství světa a co mistrovství Evropy? Díky loňskému zranění jsi nedotáhl evropský šampionát dokonce. Zde jsi „přišel“ o titul absolutního mistra a titul mistra Evropy ve své třídě junior E2/3. Uvidíme tě na startu prvního podniku?

Ano, na startu prvního podniku mistrovství Evropy mě uvidíte. Minulý rok jsem přišel o dva tituly mistra Evropy, letos si to tak lehce utéct nenechám a nikomu ho zadarmo nedám.

Po dvě sezony si mě pod svá křídla vzal manažer české endurové reprezentace Jiří Pošík a své mnohaleté zkušenosti mi předává v roli najíždějícího jezdce. Tímto mu děkuji a jdeme do nich!!!

Pája-enduro děkuje Kryštofovi 👍