Kryštof Kouble začínal na motocyklu už v sedmi letech a o tři roky později odjel první hobby závod v motokrosu.

V roce 2015 získal titul Mistra ČR ve třídě MX 125 2t, ale o rok později se zranil a s motokrosem skončil. Od té doby se věnuje klasickým soutěžím. V roce 2017 startoval poprvé v domácím šampionátu v Enduru a Endurosprintu. Díky skvělým výsledkům byl zařazen do české endurové reprezentace a ještě ten samý rok se zúčastnil mistrovství Evropy v Portugalsku, kde dokázal vybojovat 3. místo ve třídě E1. Evropský šampionát zakončil titulem Vicemistra Evropy ve třídě E1 junior a třetím místem v poháru družstev společně s Romančíkem a Hádkem.

V sezóně 2018 poprvé startoval na Mistrovství světa Enduro GP. Velký sen se mu splnil v italském městě Edolo, kde obsadil bronzovou pozici ve třídě Junior 2. Po dlouhé době stál na stupních vítězů český reprezentant. V Mistrovství Evropy získal 3. místo v nejsilnější třídě E2/3 junior a 2. místo v poháru družstev (společně s Romančíkem, Markvartem a Hádkem). Ve stejném složení bojovali naši reprezentanti na prestižní Šestidenní motocyklové soutěži v Chile. Kryštof se díky svým výsledkům a nadání stal členem Dukly Praha a navázal na tradici endurových jezdců, kteří byli v tomto oddíle odchováni.

Na začátku sezony 2019 se stal členem ACCR Czech Talent Teamu a bylo mu umožněno startovat v seriálu mistrovství světa endura a mistrovství Evropy endura. Na světových soutěžích bylo cílem navázat na úspěch předešlé sezony 2018. Postavit se opět na stupně vítězů a posunout české enduro o stupínek výš v mezinárodním měřítku. To se podařilo. Díky jeho výsledkům na světových soutěžích dostal nabídku od továrního týmu Sherco factory na celý seriál EnduroGP 2020.
V evropském seriálu do poslední soutěže vedl jak svoji třídu, tak absolutní pořadí. Konec celé skvěle rozjeté sezony ukončilo zranění při tréninku. Vzhledem k velkému bodovému náskoku ještě uhájil třetí pozici v absolutním pořadí seriálu mistrovství Evropy endura.

 

Nová endurová sezona měla tento víkend odstartovat v Uhlířských Janovicích. Jak se Kryštof připravuje a jaké plány má?

Na sezonu se připravuji podobně jako v loňskem roce. Rozdíl je jenom v tom, že trénuji intenzivněji a poslouchám více své tělo, aby natrénované hodiny měly smysl. Zapojil jsem do toho více jízdu na motorce, která je nenahraditelná.