Ahoj, jmenuji se Matěj Skořepa

Je mi 13 let a bydlím u Dvora Králové. Na první motorce (Yamaha pw50) jsem začal jezdit ve třech letech. V pěti letech jsem zkusil první závod cross country 50 ccm, MMČR CAMS, na tom péwéčku 😅. Do 7 let jsem jezdil jen country závody, pak jsem přidal motokros. Rodiče mě do té doby nechtěli na mx trať vůbec pustit.  Ale hned jak jsem začal s motokrosem, vyhrával jsem seriály a získal titul Mistra ČR.

Ve třídě 65 jsem odjel i ME, ale zranění v půlce sezony mi výsledek dost ovlivnilo, ale na domácích podnicích se mi na tu bednu vždycky poštěstilo vylézt.

V Rakousku jsem titul v 65 ccm získal. Do kategorie 85 ccm jsem přešel o rok dřív, protože už mě pětašedesátka nebavila. Vše bylo nachystané na ME v 65 ccm a já se zasekl, že na ní už nevlezu 😂. Rodiče se ale nezlobili 😂. V kategorii pětaosmdesátek jsem startoval opět hlavně v Rakousku, kde jsem vybojoval titul vícemistra.

Loňskou sezonu bohužel hned před prvním závodem mx přišlo zranění, a tak jsem se soustředil hlavně na MMČR v endurosprintu, kde začala sezona později. Enduro mě bavilo vždycky, protože je jiné. Člověk musí hodně číst trať, přemýšlet, rozložit síly a musí mít spolehlivý stroj. Za to chci moc poděkovat trenérovi Martinovi Štastnému, který je „Mistrem“ mechanikem a bývalým známým závodníkem klasických soutěží. V sezoně 2019 jsem získal titul mistra ČR endurosprintu ve třídě  80 ccm a zařadil jsem se do širší endurové reprezentace 👍

Příprava na sezonu 2020 byla skupinová. Dohodli jsme se s Kubou Hronešem a pár kluky a jezdili jsme pravidelně 1x týdně plavat, 2x týdně makat do tělocvičny a 1x týdně byly tréninky na motorce v písku. Takže Kubo, díky za trpělivost se mnou 😂. Rád bych poděkoval všem endurákům za to, jak mi pomáhají, za rady při závodech a skvělou partu lidí, která mě přijala mezi sebe. Je mi s Vámi dobře!!