Tomáš KouckýMotosport Bozkov

K motoristickému sportu mě přivedl taťka a to už od mala, kdy mě i bráchu bral na místní závody. S ježděním jsem začal někdy v osmi letech. Nejprve na čtyřkolce, ale poté jsem přesedlal na motorku. Závodění se věnuji už asi jedenáct let, První motorka, kterou jsem měl, byla o obsahu 85 ccm. Poté jsem dlouho sedlal stopětadvacítky a nyní ve svých už skoro 23 letech závodím na motocyklu KTM tpi 250.

Přípravu na sezónu 2020 si myslím, že jsem nezanedbal. Věnoval se jí, jak jen to šlo a to hned po návratu z Šestidenní, která se jela v Portugalsku. Přes celé zimní období jsem využíval kruhového tréninku pod vedením Pavla Tomeše, za což mu moc děkuju. Jinak nám před vánoci proběhlo tradičně kamarádské soustředění na běžkách v Peci pod Sněžkou a v únoru jsem zavítal s motorkou do maďarského Piliscsévu. Teď už se snažím co nejvíce věnovat trénování na motorce, abych byl na první závod dostatečně připraven. Samozřejmě našla se i chvilka zajít si na jedno zdravotní.

Plán na tuto sezónu byl pro mě rychle vyřešen a to hned po tom co vyšel na veřejnost kalendář mistrovsví Evropy endura. Účastnit se chci podniků mistrovsví Evropy, dále se pak budu věnovat motokrosu. Přeci jen už jsem člověk, co musí chodit do práce a vše si dotovat sám. Musím myslet trochu do budoucna, tudíž si nemůžu dovolit a ani nechci vrážet do tohoto náročného, ačkoliv krásného sportu vše.

Tento rok mě stejně jako v loňské sezoně uvidíte ve třídě E2 na motocyklu KTM 250 tpi.