Třetí závod seriálu Classic Adrenalin Oil MMČR v endurosprintu je za námi a jak to viděl Patrik Markvart jezdec týmu KBS Unhošť a Jiří Hádek z Jarsen enduro týmu?

Patrik Markvart

Byl to závod, na který absolutně nejsme zvyklí. Pouze jeden 7 minutový test, ve kterém bylo vše, co MX-ENDURO PARK Jinín nabízí – motocross, enduro, ale i extrem. Pořadatelé připravili technický a rychlý test. V sobotu se startovalo v 8 h a na kolo jsme měli 25 minut. I když je to MČr, tak někteří však nepřemýšleli a start byl společně s dětmi, logicky došlo na to, že jsme děti předjížděli, do toho byly deštivé podmínky a ani pro nás to nebylo jednoduché, natož dávat ještě pozor na děti při předjíždění, navíc když vás pod výjezdem zastaví otec dítěte, abych jel jinudy a dítě nesrazil, to pro mě nejsou závody o nejlepší umístění. Děti se mají naopak od rychlejších jezdců učit, dívat se na ně, ale určitě ne s nimi jezdit.
Neděle za slunečného počasí už byla o něco lepší, ale dost se prášilo. Na prvním testu jsem měl velký pád, při kterém jsem si nedělil navíc 45 s a nebylo pro mě příjemné začínat na 8. místě. Ale každým kolem jsem ztrátu stahoval a zajížděl celkem rychlé časy, prokousával jsem se tak dopředu a nakonec z toho bylo vydařené 4. místo.

Jiří Hádek

Další podnik endurosprintu je za námi, který se konal v Jiníně.
První den se mi jelo dobře , celé dopoledne pršelo , tudíž byla trať jedno velké bahno a to jsem si já užíval. Sobotní den jsem zakončil na 1. místě 🥇 ve třídě E3 a v absolutním pořadí 🥉
Nedělní den nebyl podle mých představ, sluníčko vysušilo celou trať a stala ze z toho tvrdka.
Nedělní den jsem dojel na prvním místě 🥈 v E3 a absolutně 7 .