Přestože v cíli měl Martin Michek všechny way pointy, nakonec jeden minul, dostal penalizaci a ta ho odsunula za Walknera na 10. místo. Takže rekord nepřekonán 👏🚨 Dosavadní nejlepší 10. místo Stanislava Zlocha z roku 1998 nebylo překonáno, ale dorovnáno 👏

 

Milan Engel pokořil svůj sedmý Dakar! Stejně jako v 2019 z toho je TOP 20 a to 18. místo ‼️

Jantar Team

 

David absolvoval poslední etapu na 32. místě a dokončil tak svůj 12. Dakar a stále drží 100% úspěšnost dojezdu do cíle.

V celkové hodnocení tak David obsadil 30. příčku a v hodnocení kategori Original by Motul skončil na 4. místě!

Rudolf Lhotský dnes dojel v etapě na 49. místě.
V celkovém hodnocení si Ruda připsal své nejlepší umístění za čtyři dakarské straty, když dokončil na 41. místě a na 9. příčce v kategorii Original by Motul bez asistence.

David Pabiška:
Každopádně to byl můj nejtěžší Dakar za celou kariéru. Nebylo to srovnatelné s ničím předtím. Jižní Amerika pro mě byla vlastně procházkou, ale tady v Saudské Arábii jsem měl občas pocit, že opravdu umřu. Samozřejmě to umocnila i kategorie bez asistence, kde i servis sebere spoustu sil, které pak chybí. Ale je super pocit být zase v cíli. Jsem tu po 12 a stále ty emoce a všechno okolo chce člověk zažívat znovu a znovu. Díky všem, kteří se zasloužili o můj start na Dakaru 2021.

Rudolf Lhotský:
Neskutečná dřina, ale stálo to za to. Jsem strašně rád, že jsem to dojel. Pro mě neskutečný zážitek. Člověk celý rok dře, připravuje se, trénuje a všechno se to zúročilo. Jsem v cíli a 41. pozice je pro mě obrovské výsledkové zlepšení. V Original by Motul jsem si dával za cíl být v TOP 5, což se nepodařilo, ale i s 9. místem jsem spokojený. Děkuju rodině, partnerům a hlavně Jánovi Miloňovi, který dal celý tento projekt dohromady a umožnil nám tady odstartovat.

Ján Miloň:
Jsem neskutečně šťastný. Měl jsem 3 přání. Dojel s oběma motorkami, což se povedlo. Druhým cílem bylo dojet i bez zranění a to se také povedlo a konečně třetím bylo umístění Davida v TOP 5 a Rudy v TOP 10. Ani nevím, proč jsem si to takhle stanovil, ale nyní je vidět, že sny se dokáží plnit. Děkuji oběma jezdcům za nasazení a partnerům, bez kterých by to nešlo, za jejich přízeň.