Odjel se další díl seriálu MS enduro na estonském ostrově Saaremaa. Start a cil byl ve městě Kuressaare.

Pořadatel pro jezdce připravil okruh o délce 50 km se třemi měřenými rychlostními zkouškami, který absolvovali v sobotu a v neděli čtyřikrát. Povrch na těchto zkouškách byl převážně písčitý, který se s každým průjezdem několika desítek jezdců měnil a stával se těžším a technicky náročnějším.

Soutěž byla zajímavá tím, že vstupní měřený prolog a zároveň poslední měřená zkouška sobotního a nedělního dne se jela na travnaté městské pláži a parku.
Na třetím podniku letošního šestidílného seriálu startoval jezdec ACCR Czech Talent Teamu a Dukly Praha Kryštof Kouble. První den skončil na pátém místě ve své třídě Junior 2. Druhý den si umístění vylepšil. Skončil na neméně oblíbeném čtvrtém místě. Pódium mu uteklo o nekolik vteřin. Za tento víkend připisuje ve své třídě 24 světových bodů a posunuje se tak v celkovém pořadí na šesté místo. Pomalu smazává ztrátu z prvního dne portugalské soutěže, kde získal pouze jeden bod kvůli poruše zapalovací svíčky na měřené rychlostní zkoušce.

 

Jeho dosažené výsledky v této soutěži jsou o to cennější, neboť na tomto písčitém povrchu v lesních pasážích se u nás soutěže nejezdi.
Tento víkend seriál pokračuje další soutěží ve švédském Skovde.