Mezinárodní motocyklová Šestidenní soutěž se přehoupla do své druhé poloviny.

Na jezdce dnes čekal nový okruh o délce 197 km s šesti měřenými rychlostními zkouškami z nichž tři testy jezdci jeli zcela poprvé.
První a zároveň poslední test dnešního dne již jezdci absolvovali včera. Na tento test jezdci přijedou cca 12 minut po startu. Ranní chladnější teploty, slunečno a bezvětří způsobilo špatnou viditelnost, protože zvířený prach zůstával nehybně stát nad celým testem.
Druhá rychlostní zkouška se jela nedaleko časové kontroly v městečku Monleale. Test byl připraven v místních vinicích. Před druhým průjezdem byl tento test zrušen kvůli vysoké prašnosti ve vesnici. Zítra se tento test pojede, ale bude zkrácen a start posunut dále od vesnice.
Třetí rychlostní zkouškou byl enduro test, který měřil 11 km a jel se okolo patnácti minut. Tento test byl obtížný svoji délkou, ale i těžkými technickými pasážemi. Jel se na nejvyšším kopci místního pohoří.
Čtvrtý test byl vytvořen v krásném údolí a pro diváky zajímavý tím, že od startu byl vidět téměř po celé jeho délce. Měřil 7 km a překvapivě se na něm neprášilo tak jako na ostatních krosových testech.
Jezdci WT týmu pátý den stáhli na jezdce Portugalska pouze 11 vteřin a zůstávají nadále na sedmém místě.
Český juniorský trophy tým se dnes posunul na šesté místo. Na druhém testu ze soutěže odstoupil člen španělského juniorského týmu pro technickou závadu na motocyklu. Na posledním testu měl pád americký jezdec Austin Walton a dle posledních zpráv zítra nenastoupí do páteční soutěže. Juniorský trio Friedrich, Chlum a Škuta zítra odstartují z pátého místa.