Pátým dnem se završily klasické soutěže na letošní Šestidenní. Zítra na jezdce čeká závěrečný motokros. Motokrosové rozjížďky začínají jezdci klubových týmů, poté třída Women a následně jezdci Trophy Teamů.

Pátý den nepřinesl nic nového ve světové trofeji World Trophy. Jezdci Velké Británie si ohlídali prvenství i dnes. Náskok, který mají na druhý tým Španělska je poměrně velký a to čtyři a půl minuty. Mezi týmy Španělska a Itálii je rozdíl 35 vteřin a tam je ještě možnost nějakého zvratu. Domácí tým Francie drží stále čtvrté místo a když se nic mimořádného nestane skončí těsně pod pódiovým umístěním.
Pátý je tým USA se ztrátou 17 minut na prvního. Je nezvyklé tento tým vidět s takovou ztrátou a mimo pódiové umístění. Stejně tak tým Austrálie, který se dnes propadl na předposlední místo v tabulce. Dnes závod nedokončil Josh Green.

V kategorii Junior Trophy se dnes ujal vedení tým Finska a na první Italy dnes stáhli 45 vteřin. Druzí dnes skončili jezdci Austrálie a třetí Itálie. V celkovém pořadí se však nic nezměnilo. S náskokem jedna a třičtvrtě minuty před jezdci Finska drží vedení Italové. Třetí je tým Austrálie, která má již ztrátu 6 a půl minuty na prvního. Čtvrtí jsou jezdci Anglie. Páté místo patří jezdcům Španělska a šesté místo jezdcům České republiky. Jezdci Nového Zélandu na naše jezdce ztrácí třičtvrtě minuty.

V klubových týmech dnes vyhrál český tým ve složení Kouble, Romančík a Hroneš. Jezdci týmu KBS dnes navýšili svůj náskok na druhý klubový tým XC GEAR na 40 vteřin. Třetí je Enduro Dream Team se ztrátou dvě a půl minuty. Já vím, že se na slovo „kdyby“ nehraje, tak tento tým plný hvězdných jmen Meo, Nambotin, Renet s manažerem týmu Johnny Aubertem tuto klubovou soutěž vedou. Jak už jsem psala Antoine Meo si hned druhý den nadělil tři předčasné minuty (minuty, které si zapomněl po 4 ČK přičíst před prefinishem) a ty je bohužel provází celou soutěží a připravili je o post nejvyšší.

Závěrečný motokros ještě může zamíchat pořadím. Dokud neprojede cílem poslední jezdec není všem nadějím konec .

Zítra budeme znát vítěze 96. ročníku Mezinárodní motocyklové Šestidenní soutěže.

Výsledky:https://fim-isde.com/2022-results/

Foto: @future7media

Fotogalerie na: https://fim-isde.com/2022-gallery-france-day-5/