Při sobotní klasické soutěži jezdci absolvovali tři a půl kola. Jedno kolo měřilo 48 km a na jezdce čekalo celkem jedenáct měřených testů (3x extrém, 4x enduro a 4x cross test). Zajímavý souboj mezi sebou sváděla trojice jezdců.

Na motocyklu KTM 250 4t španělský jezdec Josep Garcia, Ital Andrea Verona na GAS GAS 350 4t a na Betě 390 4t Steve Holcombe z Velké Británie.

Celý den tato trojice jela ve vteřinách a sváděli hodně zajímavé souboje na jednotlivých testech. O šest vteřin nakonec zvítězil Garcia před Veronou. Holcombe za vítězem zaostal o osm vteřin.

A jak si vedli 🇨🇿 jezdci?
Ve třídě E2 startoval jezdec KBS Unhošť Kryštof Kouble , který skončil na sedmém místě a v absolutním pořadí EnduroGP na místě osmnáctém.
Matěj Škuta jezdec KBS Unhošť skončil ve třídě Junior 2 na 11. místě a v absolutním pořadí juniorů na 20. místě.
Třída Open jela dvě a půl kola a jezdci absolvovali osm měřených
testů. Ve třídě Open 2t zvítězil jezdec Jarsen Teamu Jiří Hádek a v absolutním pořadí třídy Open skončil na místě druhém.
Ve třídě Open 4t se na start postavil jezdec KBS Unhošť Jakub Hroneš, který ve třídě skončil na 3. místě a v absolutním pořadí Open bral body za místo čtvrté.
Zítra na jezdce čeká stejná porce kilometrů a stejný počet měřených testů.